Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Almanya'nın en önemli franchise fuarı FEX 2024 için geri sayım başladı

Almanya’nın iönde gelen franchise fuarlarından Franchise Expo Germany (FEX) 2024 için geri sayım başladı. Hem franchise veren firmalar hem de kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimciler için önemli fırsatlar ve iş görüşmelerine ev sahipliği yapacak fuar 7-9 Kasım 2024 tarihleri arasında Frankfurt'ta gerçekleşecek.
FEX 2024Almanya ve Avrupa’nın en önemli fuarları arasında gösterilen Franchise Expo Germany FEX, farklı sektörlerden franchise verenlerle girişimcileri bir araya getirecek. 3 gün sürecek fuarda, yenilikçi gastronomi fikirlerinden kazançlı perakende konseptlerine kadar kendi işinin sahibi olmak isteyen her girişimciye uygun fırsatlar bir arada olacak. Almanya’nın ekonomi başkenti kabul edilen Frankfurt’ta düzenlenen fuar, geçen yıllar olduğu gibi bu yılda önemli etkinlik, panel ve network buluşmalarına ev sahipliği yapacak. 
 
Almanya’da 910 şirket 147 bin 300 franchise’ı ile hizmet veriyor
Alman Franchise Derneği’nin verilerine göre, sadece Almanya’da farklı ülkelerden 910 şirket 147 bin 300 franchise’ı ile hizmet veriyor. Her sene büyüme kaydeden rakamlar talebin yükselerek devam ettiğinin kanıtı. Franchise sektöründeki toplam cironun bir önceki yıla göre yüzde 3,8 artarak 147,6 milyar Euro'ya ulaştığını söyleyen yetkililer, franchise endüstrisinin büyümeye devam edeceğini belirtiyor. Hem Türk nüfusunun yüksekliği hem de globalleşen Türk firmalarına olan talebin artışı nedeniyle önemli bir pazar olan Avrupa, gıdadan teknolojiye bir çok alanda Türk girişimcilere fırsatlar sunuyor. Geçen seneki fuarda düzenlenen ilk Türkçe etkinliğe ilginin yüksek olduğunu söyleyen fuar yetkilileri bu yıl da Türk firmalarına ve girişimcilere özel etkinlikler yapılacağının bilgisini verdi.
 
Franchise almak isteyen yatırımcılarla Türk firmaları bir araya gelecek
Güvenilir Ürün Platformu'nun üyeleriyle katılım sağlayacağı fuarda franchise almak isteyen yatırımcılarla Türk firmaları bir araya gelecek. FEX 2024 önemli etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Franchise sektöründeki başarılı girişim ve çalışmaları ödüllendirmek için bu yıl ilk defa fuar kapsamında düzenlenecek ödül töreniyle önemli farkındalık oluşturulması bekleniyor. Güvenilir Ürün Platformu ve fuar komitesi ortak organizasyonuyla düzenlenecek ödül töreniyle 15 kurum ve isim çeşitli kategorilerde franchise ödüllerinin sahibi olacak. Tüm ülkelerden girişimcilerin ücretsiz başvuru yapabileceği ödül etkinliğinin her yıl kapsamının genişletilmesi planlanıyor.
 
Fuarla ilgili detaylı bilgiye www.franchise-expo.com ve FEX24 sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.