Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
TÜSİAD ve Chapter Zero Türkiye etkinliğinde sürdürülebilirlik ve iklim krizi ele alındı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Chapter Zero Türkiye tarafından Bain & Company'nin katkılarıyla "CEO Perspektifinden Sürdürülebilirlik: İklim Krizini Yönetmek" başlıklı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte şirketlerin sürdürülebilirlik ve iklim kriziyle mücadele yolculuğunda üst düzey yöneticilerin vizyonu ve liderliği konusu ele alındı.
Ä°klim kriziToplantının açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi; Enerji, Çevre ve İklim Değişikliği Yuvarlak Masa Başkanı ve Chapter Zero Türkiye Yürütme Komitesi Başkanı Cevdet Alemdar ve Bain & Company Ortağı Armando Guastella yaptı. 
 
Cevdet Alemdar: “Günümüzde pek çok şirketin yöneticisi iklim krizinde kritik rollerinin farkında”
Cevdet Alemdar konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İş dünyasında artan farkındalık şirketlerin iklim eylemi başta olmak üzere sürdürülebilirlik uygulamalarının yaygınlaşması için sorumluluk almaya hazır olduklarını gösteriyor. Günümüzde birçok üst düzey yönetici ve yönetim kurulu üyesi kritik rollerinin farkında ve iklim eylemini şirketlerinin bir parçası haline getirmenin görev ve sorumluluklarının bir parçası olduğuna inanıyor. Chapter Zero Türkiye olarak biz de Türkiye'de yönetim kurulları ve üst yönetim seviyesinde iklim yönetişimini desteklemeyi ve iklim değişikliği konusunu yönetim kurullarında bir öncelik haline getirmeyi hedefliyoruz.”
 
Etkinlik TOGG CEO'su Gürcan Karakaş ve Bain & Company Ortağı Matteo Capellini tarafından aktarılan uygulama örnekleri ile devam etti. Etkinliğin “CEO Perspektifinden Sürdürülebilirlik: İklim Krizini Yönetmek” başlıklı panel oturumunu ise Chapter Zero Türkiye Danışma Kurulu Üyesi ve TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç yönetti. Panelde; Kale Grubu Başkanı ve CEO'su Zeynep Bodur Okyay, BASF Türkiye Genel Müdürü Tolga Demirözü, Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk ve Kordsa CEO'su İbrahim Özgür Yıldırım konuşmacı olarak yer aldı