Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: hayvancılık

Sıfır faizli krediler hayvancılığı canlandırdı


Yayın: 24-11-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: hayvancılık

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 2010 yılında başlattığı sıfır faizli kredi uygulaması hayvancılık sektörünü olumlu etkiledi. 2011 yılı verilerine göre son 2 yılda büyükbaş hayvan sayısında yüzde 15'lik artış sağlanırken küçükbaşta bu artış yüzde 20 olarak gerçekleşti. Bugüne kadar 6 milyar 686 milyon TL kredi kullanan üreticiler, aldıkları kredileri yüzde 99.7 oranında geri ödedi.


Hayvancılık destekleri 9,5 milyar TL’ye ulaştı


Yayın: 24-12-2012
Kategori: Gıda

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2012 yılı sonu itibariyle hayvancılığa toplam 9.5 milyar lira destek sağlanmış olacağını söyledi.


Canlı hayvan ve et ithalatı fiilen durduruldu


Yayın: 28-12-2012
Kategori: Kırmızı Et

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3 yıl boyunca et fiyatını düşürmek için yaptığı canlı hayvan ve et ithalatını fiilen durdurdu. Bakanlığın bu kararı almasında son aylarda çok sayıda süt ineğinin kesilmesinin etkili olduğu ifade edildi.


Doruk Group’tan tarım ve hayvancılığın gelişimine katkıDoruk Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Gençer, Türkiye’de “ilk” olan projelerini Sürdürülebilir Gıda Konferansı’nda anlattı.
 

Ette üretim artıyorTarık Tezel
Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği - SETBİR
 

Kutlu Karavelioğlu: “Tarım makineleri ihracatımızı 17 yılda 20 kat artırdık”Türkiye’nin makinecileri tarafından Ticaret Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenen, Agrivirtual Tarım ve Hayvancılık Makineleri Sanal Fuarı’nın açılışını Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptı. Türkiye’nin 3 boyutlu ilk sanal fuarı olan Agrivirtual, Selçuk Üniversitesi tarafından yerli ve milli yazılımla geliştirildi. 26 Haziran’a kadar açık olacak Agrivirtual Tarım ve Hayvancılık Makineleri Sanal Fuarı, www.agrivirtual.com.tr adresinden 24 saat ziyaret edilebiliyor.
 

Bahar Özürün kendi markasıyla et sektörüne döndüEt sektöründeki tek kadın üst düzey yönetici olan Bahar Özürün, sektöre girişimci ve kendi işinin patronu olarak geri döndü. ÖzDöner markasını yaratan Özürün, en kaliteli döneri üretme iddiasının yanında kadın istihdamını artırma ve yerel hayvancılığı destekleme projeleriyle sektörde farklılık yaratmayı hedefliyor.