Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
BRC IoP v6 Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri Küresel Standart Eğitimi 18-19 Eylül'de yapılacak

2 gün sürecek eğitimde, BRC IoP v6 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’ni kurmak isteyen işletmelerle BRC IoP Standardı’nın gerekliliklerinin temel bilgilendirme şeklinde paylaşılması ve eğitim sonrasında sistem kurma çalışmalarına başlayacak işletmelerin standart gerekliliklerini uygulayabilmeleri hedefleniyor.
 
Karma Grup BRC IOPKarma Grup tarafından organize edilen BRC IoP v6 Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri Küresel Standart Eğitimi, 18-19 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak. BRC Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri Küresel Standart, GFSI tarafından tanınan ilk ambalaj standardıdır. Bu yüzden, bu standart 80’den fazla ülkede 3 bin 500’den fazla tedarikçi tarafından seçilmiştir. BRC Ambalaj Standardı, gıdadan tüketici ürünlerine kadar her türlü ürün için her seviyede (birincil, ikincil ve üçüncül) ambalaj malzemesi üreten üreticiler tarafından kullanılabiliyor. Standart, gıda ambalajlamada ve dolum operasyonlarında kullanılan ambalaj ve ambalaj malzemelerinde, kozmetikler, banyo malzemeleri, diğer tüketici ürünleri malzemeleri için kullanılan ambalaj ve ambalaj malzemeleri üretimi için gereklilikleri düzenliyor. Her türlü ambalaj üreticisine, güvenli ambalaj malzemesi üretiminde ve müşteri gerekliliklerini karşılamak için ürün kalitesini yönetmelerinde yardımcı olmak için yapıyı oluşturuyor.
 
Bu standart; yasal uygunluklar ve tüketicinin korunması ile ilgili zorunlulukları yerine getirmek adına ürün güvenliği, kalitesi ve ambalaj üretim organizasyonundaki operasyonel kriterleri belirlemek için geliştirilmiştir. Bu eğitimde, BRC IoP v6 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’ni kurmak isteyen işletmelerle BRC IoP Standardı’nın gerekliliklerinin temel bilgilendirme şeklinde paylaşılması ve eğitim sonrasında sistem kurma çalışmalarına başlayacak işletmelerin standart gerekliliklerini uygulayabilmeleri hedefleniyor.
 
EĞİTİM İÇERİĞİ:
* Uluslararası Gıda Güvenliği Standartları
* BRC Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri için Küresel Standart’ın Geçmişi ve Kapsamı
* CIES ve GFSI
* BRC IoP Faydaları
* BRC Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri için Küresel Standart’ın 6 maddesi
1.Üst Yönetim ve Sürekli İyileştirme
2.Tehlike ve Risk Yönetim Sistemi PUKO
3.Ürün Güvenliği ve Kalite Kültürü
4.Tesis Standartları
5.Ürün ve Proses Kontrolü
6.Personel
Denetim Protokolü
 
KATILIMCI PROFİLİ: Gıda ambalajlamada ve dolum operasyonlarında kullanılan ambalaj ve ambalaj malzemeleri ile kozmetikler, banyo malzemeleri, diğer tüketici ürünleri ve malzemeleri için kullanılan ambalaj ve ambalaj malzemelerini üreten işletmelerde gıda güvenliği yönetimi alanında halen görev yapmakta olan veya yapmayı amaçlayan ilgili meslek sahipleri, standart konusunda temel bilgi almak, bilgilerini güncellemek ve uygulamalar yapmak isteyen sektör çalışanları ve yöneticileri, ambalaj malzemesi üreticileri.
 
EĞİTİMİN SÜRESİ: 2 gün
 
EĞİTMEN: Baş Denetçi ASİYE EFE
 
İLETİŞİM: 0216 906 00 40 / info@karmalt.com