Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: büyüme

Bitkisel Yağ Sanayinin Büyüme Projeksiyonu


Yayın: 23-10-2012
Kategori: Bitkisel Yağlar

Tarımsal ürünleri işleyerek değerlendiren gıda sanayinin önemli bir kolu olan bitkisel yağ sanayi, ülkemizde yaşanan sosyal ve ekonomik değişim sürecine paralel olarak hızlı bir büyüme gösteriyor. Buna rağmen henüz giderilemeyen bitkisel yağ açığı, dışa bağımlı net ithalatçı bir ülke konumunda olmamıza neden oluyor.

 

Asaf Savaş Akat: Türkiye 2016’da %4,1 büyüyecekFinans Cafe 2016 Ekonomik Beklentiler Semineri’nde konuşan İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Ekonomist - Yazar Prof. Dr. Asaf Savaş Akat, Türkiye’nin bu yıl %4,1 büyüyüceğini, dış açığın %3,8, dolar kurunun ise yılın sonunda 3.15 TL civarında beklediğini açıkladı. 
 

10 soruda gıda sanayinde büyüme


Yayın: 15-06-2016
Kategori: 10 Soruda

Bilgi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Y. Birol Saygı, 10 soruda Türk gıda sanayinin büyüme stratejisini ele aldı.   
 

Saray iç ve dış pazarda büyüme peşindeSaray Bisküvi, cirosunda iç pazardan elde edilen payı yüzde 30’dan yüzde 45’e çıkarmayı, iç ve dış pazardaki payını ise artırmayı hedefliyor.
 

Teksüt yüzde 20 büyümeye odaklandı2017 yılında %20 büyüme hedefleyen Teksüt A.Ş., satış-pazarlama çalışmaları, dağıtım ağı, kapasite yükseltimi ile hijyen ve standardizasyon gereklilikleri için yaklaşık 15 milyon TL’lik yatırım yapmayı planlıyor. 
 

Aydın Ayaydın: Türkiye’de iç tüketime dayalı büyüme varYeni yılın ilk Kahvaltı Sohbetleri toplantısında konuşan eski parlamenter ve Rekabet Kurumu Kurucu Başkanı, Ekonomist Aydın Ayaydın, Türkiye’nin iç tüketime dayalı büyüdüğünü ancak bu durumun sürdürülebilir olmadığını söyledi.  

Türkiye ekonomisi 2017’de yüzde 7,4 büyüdüTürkiye ekonomisinin 2017 performansı belli oldu. Türkiye ekonomisi geçen yıl yüzde 7,4 büyüdü.

Komşufırın’dan büyüme hamlesiÜçüncü nesil fırın kavramının öncüsü Komşufırın, sıcak ve taze ürünlerini İstanbul dışına taşıyarak, Anadolu’da ve yurt dışında açmayı planladığı dükkanlar ile büyüyor.
 

Necdet Buzbaş: Olanı doğru yönetNecdet Buzbaş 
TÜGİS Yönetim Kurulu Başkanı 
 

Kaya Çiftliği Türk kahvaltısını dünyaya tanıtacakÖzellikle peynir çeşitlerinde yakaladığı başarıyla adından en çok söz ettiren marka haline gelen Kaya Çiftliği, iç pazarda perakendede yakaladığı başarıyı sınır ötesine taşımayı hedefliyor.