Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: bisküvi

Gıda ihracatında Orta Asya’nın yükselen pazarı: Türkmenistan5 milyona yakın nüfusunun yanı sıra petrol ve doğalgaz kaynaklarıyla Türkmenistan, başlattığı uzun vadeli kalkınma programıyla da büyümeye çalışıyor. Bölgedeki konumu kadar tarihi ve kültürel özellikleriyle Türkiye için önemli bir konumda bulunan Türkmenistan, son yıllarda gerçekleştirdiği gıda ithalatıyla da Türk gıda sanayicilerinin yüzünü güldürüyor.

Saray’ın yeni ürünü HOLEY


Yayın: 17-03-2013
Kategori: Rafa Çıkanlar
Etiketler: bisküvi holey kraker saray

Gıda sektöründe400’den fazla ürün çeşidi ile yer alan ve her geçen gün ürün çeşidini zenginleştiren Saray, yeni ürünü Holey’i tüketicilerin beğenisine sundu.

Ülker İkram’dan Sütlü Kremalı bisküvi lezzeti


Yayın: 11-01-2016
Kategori: Rafa Çıkanlar

Ülker İkram, “Gençlere İkramımız Olsun” sloganı ile yeni Sütlü Kremalı çeşidini piyasaya çıkardı.

Ünlü bisküvi markası McVitie’s artık Türkiye’deAfrika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Amerika’ya kadar 100’den fazla ülkede milyonlarca seveni olan McVitie’s, Digestive serisi ile şimdi Türkiye’de

Saray Bisküvi INOSUIT’teSaray Bisküvi, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin önderliğinde düzenlenen; firmaların inovasyon performansının katma değer yaratır hale getirilmesi ve ihracatın artırılması için başlatılan INOSUIT-İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi'ne seçilen sayılı firmalar arasında yerini aldı.
 

Torku un fabrikası üretime başladıÜrün portföyünü hızla genişleten ve bölgede ziraatı yapılan veya yapılabilecek tarımsal ürünleri işlemeye yönelik yatırımlarını sürdüren Konya Şeker, günlük 200 ton bisküvilik ve gofretlik buğday işleme kapasitesine sahip Torku Un Entegre Tesisi’ni tamamlayarak un üretimine başladı.

Ülker Bisküvi'nin yüzde 51'i Pladis'in olduYıldız Holding, atıştırmalık kategorisindeki varlıklarını Pladis bünyesinde toplama stratejisi kapsamında 102.6 milyon adet Ülker Bisküvi hissesini 2 milyar lira karşılığında Pladis'e sattı. Son satışla birlikte Pladis'teki Ülker Bisküvi payları yüzde 51'e çıktı. 

Yıldız Holding ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladıRaporda, Yıldız Holding bünyesindeki sekiz şirketin üretimden tedarik zincirine kadar tüm süreçlerde izlediği sürdürülebilirlik yöntemleri ve gelecek yıllardaki hedeflerine yer verildi.
 

Ülker Bisküvi’nin CEO’su Mete Buyurgan olduÜlker Bisküvi’nin CEO’su Mete Buyurgan oldu. 2013 yılında Yıldız Holding’de Gıda Grubu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Buyurgan, 2018 yılından bu yana Yıldız Holding’in atıştırmalık şirketi pladis’in Türkiye, Orta Asya, Romanya ve Balkanlar Bölgesi Başkanı olarak görevine devam ediyor.

Ülker’in bisküvilik Aliağa Buğdayı’nda ilk hasat yapıldıÜlker’in bisküvilik, yüksek verimli Aliağa Buğdayı’nda ilk hasat yapıldı. Ülker’in, yüksek kalitede, sürdürülebilir üretim yapabilmek, buğday tedarikini uzun yıllar güvence altına alabilmek, yerli bisküvilik buğday üretimini hayata geçirmek için başlattığı proje ilk meyvesini verdi.