Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: margarin

Ev dışı gıda tüketimi margarin pazarını büyüttü


Yayın: 23-10-2012
Kategori: ahmet küçükbay

Son 10 yılda sofra margarini tüketiminin %25 azaldığını, buna karşın endüstriyel margarin tüketiminde ise 9’luk artış kaydedildiğini belirten Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği MÜMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yurdagül, bu durumu insanların yemek yeme alışkanlıklarının ev dışına kaymasına ve paketlenmiş gıda ürünü kullanmalarına bağladı. Yurdagül, margarin hakkındaki bilgi kirliliğinin de sofra margarini pazarının daralmasına yol açtığını söyledi.

 

Gıda ihracatında Orta Asya’nın yükselen pazarı: Türkmenistan5 milyona yakın nüfusunun yanı sıra petrol ve doğalgaz kaynaklarıyla Türkmenistan, başlattığı uzun vadeli kalkınma programıyla da büyümeye çalışıyor. Bölgedeki konumu kadar tarihi ve kültürel özellikleriyle Türkiye için önemli bir konumda bulunan Türkmenistan, son yıllarda gerçekleştirdiği gıda ithalatıyla da Türk gıda sanayicilerinin yüzünü güldürüyor.

MÜMSAD Genel Koordinatörlüğü’ne Ebru Akdağ getirildiGıda sanayiinin önde gelen markaları tarafından sektörün gelişmesi ve tüketicilerin bilinçlendirilmesi amacıyla kurulan Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği (MÜMSAD) çalışmalarını daha da yukarı taşıma hedefiyle yeniden yapılanıyor. Bu çerçevede yeni kurulan MÜMSAD Genel Koordinatörlük görevine Ebru Akdağ getirildi
 

Sıvı yağ ve margarin sektöründe yenilikçi lezzetlerEmel Koçak
Aromsa A.Ş.Teknik Satış Müdürü 

2019’da gıdada trans yağ farkındalığı adına büyük adımlar atıldı


Yayın: 21-02-2020
Kategori: ahmet küçükbay

Ebru Akdağ 
Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği (MÜMSAD) Genel Koordinatörü
 

Gönüllü inisiyatiften yasal sürece... Trans yağ dönüşümü hikayesi


Yayın: 29-10-2020

Ebru Akdağ
Genel Koordinatör
Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği (MÜMSAD)
 

Trans yağ oranı artık yüzde 2’yi geçemeyecekTarım ve Orman Bakanlığı’nın hazırladığı yönetmelik ile tüm gıda ürünlerinde trans yağ oranı yüzde 2’nin üzerine çıkamayacak. Düzenleme 31 Aralık 2020 itibarıyla yürürlüğe girdi.