Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: ceo

Dr. Nihat Kantar V Group CEO’luğuna getirildi


Yayın: 04-12-2015

Mobil teknolojiler alanında ve bilişim sektöründe dünyanın lider ve vizyoner firmalarında önemli görevler üstlenen Dr. Nihat Kantar, 2015 tarihi itibari ile V Group CEO’su olarak göreve başladı. 

Mey, rakı ihracatını 3 yılda ikiye katlayacak


Yayın: 22-09-2016
Kategori: Gıda

 
37 milyon dolarlık içki ihracatıyla 2014 yılı ihracat birincisi olan Mey / Diageo Türkiye, geçtiğimiz yıl da 41 milyon dolar ile ihracat birinciliğini elden bırakmadı. Firma, rakı ihracatını 3 yıl içinde ikiye katlamayı hedefliyor. 
 

Eurofins Scientific, Gözlem Laboratuvarları'nı bünyesine kattıGıda kontrol ve analizleri alanında dünyanın lider kuruluşlarından biri olan Eurofins Scientific, Türkiye’nin önde gelen gıda analiz laboratuvarlarından Gözlem Gıda Kontrol ve Araştırma Laboratuvarları’nı satın aldı.
 

İtalyan Ferrero, Singapur’da İnovasyon Merkezi AçtıMerkez, Ferrero inovasyonunun Asya merkezi olarak çalışacak. 
 

Başarımızın arkasında güçlü aile bağlarımız varDergimizin bu ayki sayısındaki Portre bölümünde Şölen CEO’su Elif Çoban’a misafir olduk. Güçlü rakipleri rağmen Şölen’i sektörünün lider markalarından biri yapan Çoban ile başarı hikayesini, kadı yönetici olmanın avantajlarını ve geleceğe dar hedeflerini konuştuk.
 

Anadolu Efes’in yeni CEO’su Can Çaka oldu


Yayın: 17-12-2018

Anadolu Grubu Mali İşler Başkanı Can Çaka, Anadolu Efes CEO’su ve Bira Grubu Başkanı olarak atandı.

Ülker Bisküvi’nin CEO’su Mete Buyurgan olduÜlker Bisküvi’nin CEO’su Mete Buyurgan oldu. 2013 yılında Yıldız Holding’de Gıda Grubu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Buyurgan, 2018 yılından bu yana Yıldız Holding’in atıştırmalık şirketi pladis’in Türkiye, Orta Asya, Romanya ve Balkanlar Bölgesi Başkanı olarak görevine devam ediyor.

​PepsiCo 2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı 


Yayın: 19-06-2020
Kategori: Gıda

Rapor daha sürdürülebilir bir gıda sisteminin oluşturulmasına ilişkin ilerlemeyi ön plana çıkarırken, PepsiCo güvenli suya erişim hedefine beş yıl erken ulaşarak. 2030 yılına kadar 100 milyon kişiye ulaşma gibi iddialı bir yeni hedef belirledi.
 

Hassad Food, Tiryaki Agro’nun iştiraki Sunrise Foods’a ortak olduTürkiye’nin önemli gıda ve tarım şirketlerinden Tiryaki Agro, organik gıda ve yem üretiminin yanı sıra satışı alanında da faaliyet gösteren iştiraki Sunrise Foods International Inc. için önemli bir iş birliğine imza atarak, Katar Yatırım Otoritesi’nin (QIA) gıda yatırımlarından sorumlu şirketi Hassad Food Company ile ortaklık anlaşması imzaladı. Şirketin azınlık oranda hissesini satın alan Hassad Food ile firmanın dünya çapındaki liderliğinin güçlendirilmesi ve yeni pazarlara açılımı için fırsatlar yaratılacak.
 

Tavuk Dünyası, Uşak’ta şehrin ilk restoranını açtı


Yayın: 08-07-2020
Kategori: Beyaz Et

Tavuk Dünyası, Uşak’taki ‘ilk restoran yatırımı’ olan ve Karun AVM’de kapılarını konuklarına açan restoranıyla artık Uşaklı lezzet severleri de uluslararası ödüllere sahip lezzetleriyle buluşturmaya başladı.