Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Eurofins Scientific, Gözlem Laboratuvarları'nı bünyesine kattı

Gıda kontrol ve analizleri alanında dünyanın lider kuruluşlarından biri olan Eurofins Scientific, Türkiye’nin önde gelen gıda analiz laboratuvarlarından Gözlem Gıda Kontrol ve Araştırma Laboratuvarları’nı satın aldı.
 
EurofinsGıda, çevre, ilaç ve tüketici ürünleri endüstrilerine ve resmi kurumlara analiz servisleri sağlayan Eurofins Scientific; 2002 yılında kurulan ve Türkiye’nin önde gelen analiz laboratuvarlarından olan Gözlem Gıda Kontrol ve Araştırma Laboratuvarları’nı satın aldığını duyurdu.
 
Konusunda öncü uluslararası bir analiz şirketi olarak 39 ülkede, 310'dan fazla laboratuvarı, yaklaşık 2,45 milyar Euro yıllık cirosu ve 27 binden fazla çalışanı ile faaliyet gösteren Eurofins Scientific, bu satın alma ile Türkiye’de yaklaşık 1000 firmaya hizmet verir hale gelecek. Türkiye’deki faaliyetlerine 2010 yılında Almanya’nın şubesi olarak başlayan ve 2012 yılında Eurofins Turkey Gıda Analizleri adıyla İstanbul’da kurulan şirket, yılda yaklaşık 20 bin numune kabul edip; bu numunelerin üzerinde yaklaşık 120 bin analiz gerçekleştiriyor. Eurofins Turkey’in Gözlem Laboratuvarları’nı satın almasıyla, Türkiye GSYİH’sinin yaklaşık yüzde 19’unu oluşturan ve önemli ticari sektörlerden biri olan yiyecek ve içecek sektörünün analiz taleplerine, hızlı ve güvenli hizmet verebilmek için güçlü bir platform sağlanacak.
 
Türkiye’de yiyecek ve içecek sektöründeki ürün analizlerinde uluslararası standartları yaygınlaştıracak bu satın almanın heyecanı içinde olduklarını belirten Eurofins Scientific CEO’su Dr. Gilles Martin, “Gözlem Gıda Kontrol ve Araştırma Laboratuvarları'nın çalışmalarımıza katacağı yeni bakış açısı ile Türkiye ve EMEA’daki (Avrupa,Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika bölgelerindeki) faaliyetlerimizi daha ileri noktalara taşıyacağımıza ve güçlenen ekibimizle çok daha büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi. Dr. Gilles Martin, bu gelişmeyi Eurofins Scientific’in EMEA bölgesindeki çalışmalarını güçlendirme kararlılığı olarak değerlendirdi.