Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: pepsico

PepsiCo Türkiye’de Levent Yüksel dönemi


Yayın: 09-03-2016
Kategori: Gıda

PepsiCo, Levent Yüksel’i Türkiye operasyonuna Genel Müdür olarak atadı. 
 

Hedefimiz Türkiye’nin en hızlı büyüyen yiyecek içecek şirketi olmakMart 2016’dan bu yana dünyanın en önemli gıda ve içecek şirketlerinden biri olan PepsiCo’nun Türkiye’deki operasyonlarını yöneten Yüksel ile sektördeki çalışmalarını, ajandasında bulunan yeni projeleri ve iş dışındaki hayatını konuştuk.       
 

PepsiCo üst üste 6. kez Avrupa’nın en iyi işveren markası


Yayın: 06-03-2017
Kategori: Gıda

Sahip olduğu çok sayıda dev markayla gıda ve içecek sektöründe global bir lider olan PepsiCo, üst üste 6. kez Avrupa’nın en iyi işveren markası ödülünün sahibi oldu.
 

PepsiCo’ya Sürdürülebilir İş Ödülü Dünyanın lider yiyecek ve içecek şirketlerinden olan PepsiCo, Naturalis projesiyle Sürdürülebilir İş Ödülü’ne layık görüldü
 

​PepsiCo 2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı 


Yayın: 19-06-2020
Kategori: Gıda

Rapor daha sürdürülebilir bir gıda sisteminin oluşturulmasına ilişkin ilerlemeyi ön plana çıkarırken, PepsiCo güvenli suya erişim hedefine beş yıl erken ulaşarak. 2030 yılına kadar 100 milyon kişiye ulaşma gibi iddialı bir yeni hedef belirledi.
 

PepsiCo Türkiye’de atama


Yayın: 07-07-2020
Kategori: Gıda

Dünyanın önde gelen yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, Türkiye ev dışı tüketim kanalında önemli bir atama gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen atama ile hızlı tüketim sektörünün tecrübeli isimlerinden Sami Tarablus, PepsiCo Türkiye’nin yeni Ev Dışı Tüketim Satış Direktörü olarak görev alacak.
 

Türkiye, PepsiCo Avrupa ülkeleri içerisinde e-ticarette en hızlı büyüyen ülkePepsiCo Türkiye, pandemi sürecinde de daha sürdürülebilir bir gıda sistemi oluşturulmasını desteklemek amacıyla çiftçilerin desteklenmesinden e-ticarete dayalı yeni iş modellerine kadar birçok konuda yatırımlara devam ediyor. PepsiCo Türkiye Genel Müdürü Ece Aksel, toplam 6 üretim tesisinin yanı sıra satış ve pazarlama faaliyetleriyle 40 binden fazla kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.
 

PepsiCo yılın ilk yarısında küresel satışlarını yüzde 3,3 artırdı


Yayın: 24-07-2020
Kategori: Gıda

PepsiCo, ikinci çeyrekte yaşanan küresel pandemiye rağmen atıştırmalık kategorisindeki başarılı performansının katkısıyla yılın ilk yarısında küresel satışlarını yüzde 3,3 oranında artırma başarısı gösterdi.
 

CEO’lar LEAD Network etkinliğinde buluşuyorA101, Migros, Boyner, Eczacıbaşı, Koton, GSK, Unilever gibi yerli ve çok uluslu şirketlerin yöneticilerinden oluşan LEAD Network Türkiye, perakende ve tüketim ürünleri sektöründeki yetenekli kadın işgücünü daha üst pozisyonlara taşımak amacıyla faaliyetlerine bir yenisini daha ekliyor. Nisan ayında LEAD to LEAD adını verdiği Mentorlük programının üçüncüsünü hayata geçiren LEAD Network Türkiye, şimdi de kurumsal üyelerinin CEO’larının katılacağı özel bir etkinlikle önyargıları tartışmaya açacak.
 

PepsiCo'nun içecek markalarına 2 ödülSMARTIES Ödülleri’nde PepsiCo, içecek markalarıyla iki ödüle birden layık görüldü.