Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: avrupa

Şahin Sucukları AB ülkelerinde üretim yapma hedefinde


Yayın: 24-10-2012
Kategori: Kırmızı Et

Ürünlerini Gürcistan, Azerbaycan, Irak ve KKTC’ye ihraç eden Şahin Sucukları, şimdi de Avrupa Birliği pazarına odaklanıyor. Şahin - Melek Et ve Et Mamulleri Genel Müdürü Mustafa Demirpalta, hazırladıkları yeni projeyle AB ülkelerinde üretim yaparak ürünlerini yine bu pazarlara ulaştırmayı planladıklarını söyledi.       

 

Türkiye’de endüstriyel kefir tüketiminin arttırılmasıCem KARAGÖZLÜ

Zeynep DUMANOĞLU

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Süt Teknolojisi Bölümü Bornova, İzmir


GIDA SEKTÖRÜNDE SÜT ÜRETİMİNİN PAYI % 16’YA ULAŞTIUlusal Süt Konseyi (USK) Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı, “sütte kalite” kriterlerinin Avrupa düzeyine çıkarılması ve hayvan hastalıklarının etkisiz kılınması için, süt üreticileri ve süt sanayinin USK öncülüğünde, el ele yapacak daha çok işi olduğunu söyledi. 

Türkiye gıdada Avrupa'nın en ucuz 15'inci ülkesi


Yayın: 13-07-2016
Kategori: Gıda

TÜİK'in 2015 yılı Satınalma Gücü Paritesi sonuçlarına göre Türkiye, gıda ve alkolsüz içecekler grubunda Avrupa'nın en ucuz 15'inci ülkesi oldu.
 

PepsiCo üst üste 6. kez Avrupa’nın en iyi işveren markası


Yayın: 06-03-2017
Kategori: Gıda

Sahip olduğu çok sayıda dev markayla gıda ve içecek sektöründe global bir lider olan PepsiCo, üst üste 6. kez Avrupa’nın en iyi işveren markası ödülünün sahibi oldu.
 

Eurofins Türkiye, Avrupa’da ilk 5’te yer almayı hedefliyorGıda kontrol ve analizleri alanında dünyanın lider kuruluşlarından biri olan Eurofins Scientific, kısa bir süre önce Gözlem Gıda Kontrol ve Araştırma Laboratuvarları’nı satın aldı. Bu satın almanın detaylarını ve geleceğe dair planlarını Eurofins Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Pala ile konuştuk.
 

Avrupa’da dev at eti operasyonu


Yayın: 17-07-2017
Kategori: Kırmızı Et

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde, at eti ticareti yaptığı belirlenen organize suç örgütüne yönelik operasyonda 66 kişi tutuklandı.
 

İçeceklerde günümüzün trendleriZeynep Meşhur 
Aromsa A.Ş. İçecek AR-GE ve Uygulama Laboratuvarı Şefi
  •  

İspak yeni tesisiyle Avrupa’da zirveye oynayacak


Yayın: 20-06-2018

Türkiye’de tek seferde yapılan en büyük esnek ambalaj yatırımını gerçekleştiren İspak Ambalaj, Endüstri 4.0 öngörüleriyle dizayn edilen tesisiyle yılda 40 bin ton üretim kapasitesine ulaşmayı hedefliyor. AR-GE departmanı ile Ambalaj Tasarım Merkezi’nin de yer aldığı tesis, yüksek üretim hızı ile alanında Avrupa’nın en büyüklerinden biri olacak.
 

Salgında yemek alışkanlıklarımızla fark attıkKarantina nedeniyle market zincirleri ve online alışveriş siteleri satışlarını katladı. Avrupa paket servisi tercih ederken, Türkler mutfaktan çıkmadı.