Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: migros

Perakende devi Migros’un hisselerine talip


Yayın: 13-12-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: migros

ABD'li perakende devi Wal-Mart, Migros'un yüzde 80 hissesine talip.


Migros mağazalaşmada gaza bastı


Yayın: 17-12-2012
Kategori: Gıda

Gıda perakendesinin önemli oyuncularından Migros Grubu, 2012 yılının ilk 9 ayında çift haneli büyüme ve karlılık hedefine ulaşarak ciroda % 14, faaliyet karında büyüme elde etti.


Ülker yeni şirket satın alacak mı?


Yayın: 28-03-2013
Kategori: Gıda

ŞOK marketlere bu yıl 400 yeni mağaza daha eklenecğini belirten Yıldız Holding Başkan Yardımcısı Ali Ülker, “Satın almalarla da büyüyebiliriz. Ancak gündemimizde Carrefoursa veya Migros yok” dedi.

Migros'ta bir dönem sona erdiTürk modern perakende sektörüne sayısız ilkin kazandırılmasına öncülük eden Bülend Özaydınlı, Migros Ticaret A.Ş. Genel Kurulu’nda Migros Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devretti.
 

Migros Türkiye’nin ekmeğine talip oldu


Yayın: 19-06-2018

Migros, Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarında asırlık mayayla hazırlanan sofra ekmeği satışlarına başladı.
 

Tüketiciler yılbaşını evde geçirmeyi tercih ediyor


Yayın: 30-12-2019
Kategori: Gıda

12 milyon Money üyesi müşterisinin yılbaşı dönemindeki harcamalarını analiz eden Migros, ek olarak gerçekleştirdiği anket ile tüketicilerin yılbaşı alışverişlerini tespit etti. Araştırma sonuçlarına göre ankete yanıt verenlerin yüzde 92’si bu geceyi kendi veya yakınlarının evinde geçirmeyi tercih ettiğini söylüyor. 
 

Migros online satış kapasitesini artırmak için gölge mağazaları devreye aldı


Yayın: 29-04-2020
Kategori: Gıda

Türkiye’nin öncü gıda perakendecilerinden Migros, son dönemde artan taleplere daha hızlı ve kesintisiz cevap verebilmek için yeni bir çalışma modelini devreye aldı. Alışveriş merkezlerinde yer alan büyük ölçekli belirli mağazalarını, sadece Migros Sanal Market hizmeti veren gölge mağazalara (dark store) dönüştüren Migros, Türkiye’de gıda perakende sektöründe bir ilke daha imza attı. Fiziksel ve online satışı birlikte gerçekleştiren mağazalara kıyasla, gölge mağazalar Migros Sanal Market hizmet kapasitesini 5 kat artırıyor.
 

Migros 'Deniz Market' ile müşterilerine denizde de hizmet sunuyor


Yayın: 29-06-2020
Kategori: Gıda

Migros, "Deniz Market” ile Ege’deki adalara ve kara bağlantısı olmayan koylara ulaşıyor. 45 metrelik boyu, 168 metrekarelik satış alanıyla birebir Migros mağazası formatında tasarlanan Migros Deniz Market’te 3500’den fazla ürün çeşidi bulunuyor.

Migros’tan yeni markaMüşterilerinin hayatını kolaylaştıran yenilikler sunan Migros, bir ilki daha gerçekleştirdi. Müşterilerinin sofralarına her zaman sağlıklı, güvenli ve kaliteli ürünler ulaştıran Migros, Migros Ev Lezzetleri markasını kurdu. Migros müşterileri bundan sonra Türk sofralarının vazgeçilmez lezzetlerini dakikalar içerisinde sofralarına koyabilecek.
 

CEO’lar LEAD Network etkinliğinde buluşuyorA101, Migros, Boyner, Eczacıbaşı, Koton, GSK, Unilever gibi yerli ve çok uluslu şirketlerin yöneticilerinden oluşan LEAD Network Türkiye, perakende ve tüketim ürünleri sektöründeki yetenekli kadın işgücünü daha üst pozisyonlara taşımak amacıyla faaliyetlerine bir yenisini daha ekliyor. Nisan ayında LEAD to LEAD adını verdiği Mentorlük programının üçüncüsünü hayata geçiren LEAD Network Türkiye, şimdi de kurumsal üyelerinin CEO’larının katılacağı özel bir etkinlikle önyargıları tartışmaya açacak.