Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: dimes

Dimes’in bu yılki ciro hedefi 445 milyon TL2016 yılında toplamda 400 milyon TL olarak gerçekleşen cirosunu 2017 sonunda 445 milyon TL düzeyine çıkarmaya odaklanan Dimes, meyve suyunda iç pazardaki büyüme hedefini ise olarak belirledi.

Dimes küresel içecek pazarında büyümeyi hedefliyorDimes, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Anuga 2017’de soğuk kahve markası Obsesso’yu uluslararası pazara ilk kez tanıttı.
 

Okul Sütü'nde ihale tarihi belli olduGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca daha önce yapılan Okul Sütü ihalesinin, tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde kalması nedeniyle iptal edilmesinin ardından yeni ihale tarihi 28 Kasım olarak belirlendi.

Gıda sanayi pandemiden en az etkilenen sektör oldu"Covid-19 Pandemisi Döneminde Gıda Sanayinin Durumu: Sorunlar ve Yeni Çözüm Önerileri" webinarında, Covid-19 salgınının Türkiye’de gıda sektörüne ve endüstrisine etkileri konuşuldu.
 

Dimes’te iki pazarlama müdürü atamasıİçecek şirketi vizyonu ve kategori genişletme stratejisi kapsamında organizasyonel yapısında da dokunuşlar gerçekleştiren Dimes’te, stratejileri doğrultusunda iki eş düzey Pazarlama Müdürü ataması gerçekleştirildi. Dimes bünyesinden iki kadın yönetici, Burcu Karadayı Gülşen ve Merve Keten, tüketici odaklı, kategori bazlı eş düzey görevlendirme ile Pazarlama Müdürü görevine getirildi.
 

Dimes’te yurt dışı pazarlama müdürü atamasıİçecek şirketi vizyonu ve 100’den fazla ülkeyi kapsayan ihracat pazarlarında istikrarlı agresif büyüme stratejik hedefi kapsamında organizasyonel yapısında dokunuşları sürdüren Dimes bünyesinde bir diğer kadın yönetici olan Gülşah Sackmann, Yurt Dışı Pazarlama Müdürü görevine getirildi.

MEYED’in yeni başkanı Ozan Diren olduMeyve Suyu Endüstrisi Derneği’nin (MEYED) geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen genel kurulunda, DİMES Genel Müdürü Ozan Diren MEYED Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.
 

Dimes ihracatta 100 milyon lira gelir hedefliyorCovid-19 pandemisinin olumsuz etkilerinin yaşandığı 2020 yılında 100’den fazla ülkeye 62 milyon liralık ihracat gerçekleştiren Dimes, bu yıl sonu ihracat hedefini 100 milyon lira olarak belirledi.  Bakan Ersoy'un eşi Pervin Ersoy'dan kutu meyve suyu tepkisi: İçinden iğrenç bir şey çıktıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, meyve suyu kutusundan çıkan yabancı maddenin görüntüsünü takipçileriyle paylaştı. Ersoy, bu konuda Dimes Meyve Suları'nın sahibi Ozan Diren ile gerçekleştirdiği görüşmeyi de aktardı.

Dimes’ten Pervin Ersoy’un iddialarıyla ilgili açıklama


Yayın: 17-05-2021

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy’un, kişisel instagram hesabından Dimes meyve suyunun kutusundan çıktığını iddia ettiği yabancı maddeyi paylaşmasıyla başlayan tartışmalara Dimes yazılı bir basın açıklamasıyla cevap verdi.