Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: içecek

AB Gıda ve İçecek Endüstrisi'nin umudu yeni pazarlar


Yayın: 29-10-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: gıda içecek tgdf yiyecek

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF)’nun da üyesi olduğu AB’nin alanında en büyük sivil toplum kuruluşu olan FOODDRINKEUROPE’un (AB Gıda ve İçecek Konfederasyonu) kuruluşunun 30. Yılında düzenlediği kongresi 17-18 Ekim tarihleri arasında TGDF Başkan Vekili Rint Akyüz, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit ve Komisyon üyeleriyle Türkiye’den gelen gazetecilerin katılımıyla ile birlikte Brüksel’de gerçekleşti.

 

İçecek endüstrisindeki büyüme hijyene olan ihtiyacı zorunlu kılıyorGıda güvenliği, tesis hijyeni ve ürün koruma alanlarında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Sealed Air’in işbirimi Diversey, temizlik ve hijyen ürünleriyle gıda ve içecek üreticilerine etkin çözümler sunuyor.

Anfaş Food Product 10 Şubat’ta başlıyor


Yayın: 29-01-2016

Anfaş Food Product Gıda ve İçecek Fuarı, 10 – 13 Şubat 2016  tarihleri arasında  Antalya Expo Center'da büyük bir katılımla gerçekleşecek. 


Gıda makine ve ekipmanları piyasası büyüyor


Yayın: 17-02-2016
Kategori: Gıda Makineleri
Etiketler: gıda içecek makine

Makine satışlarındaki artış, gelişmekte olan ülkelerde yükselen tüketici gelirleriyle birlikte işlenmiş gıda ürünlerine yönelik talebin artış göstermesiyle hız kazanacak.
 

Metrans’tan salmastrasız tasarımıyla yeni nesil pompalar


Yayın: 30-08-2016
Kategori: Gıda Makineleri

Metrans’ın distribütörlüğünü yaptığı Bredel marka hortum pompalar; karamel, hassas parçalar içeren sos ve benzeri karışımlar, meyve püresi gibi viskoz ve hassas ürünlerin transferinde, patates cipsi üretiminde ve aroma gibi katkı maddelerinin dozajında kullanılıyor.
 

WorldFood İstanbul sektör profesyonellerini bir araya getirecekITE Turkey Gıda Grup Direktörü Semi Benbanaste ile 7-10 Eylül tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek WorldFood Fuarı hakkında konuştuk.
 

KHS’den hassas içeceklerin hijyenik doldurulması için modüler ve döner tablalı konseptHijyenik doldurma için yeni bir KHS modüler sistemi hassas içecek üreticilerine tam da ihtiyaç duydukları güvenliği sunuyor. Söz konusu hijyen ihtiyacınıza uyarlanmış olarak, pratikte kendini kanıtlayan, güvenilir ve ekonomik çözümler yapılandırılabiliyor.
 

Ambalajın Ay Yıldızları’nda finale kalanlar belli olduAmbalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın kazananları belli oldu. Başvuru yapan 210 ambalajın, 11 farklı kategoride değerlendirildiği yarışmada 114 ambalaj ödüle layık görüldü. 
 

Gıda sektörünün ihracat kapısı WorldFood İstanbulWorld Gourmet Society’nin düzenlediği uluslararası “Best Plate Challenge” yarışmasının özel ortağı bu yıl WorldFood İstanbul oldu.
 

WorldFood İstanbul 16 bin ziyaretçiyi ağırladıITE Turkey tarafından bu yıl 26. kez düzenlenen Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı -WorldFood İstanbul’u bu sene 16 bin 85 kişi ziyaret etti.