Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Sürdürülebilir Gıda Ödülleri başvuruları başladı

Sürdürülebilirlik Akademisi'nin, gıda alanında önemli çalışmalarına geleceğin doğru gıda sistemlerini hedefleyen birçok yenilikçi lider projenin ortaya çıkmasına ilham ve yön vermesi amacıyla bu sene ikinci kez gerçekleştireceği Sürdürülebilir Gıda Ödülleri için başvurular başladı. 
Sürdürülebilir gıda ödülleriBüyük ölçekli firmaların yanı sıra KOBİ, start-up ve belediyelerin katılabildiği ödüller için projeler, gıda atık yönetimi, sürdürülebilir gıda tedarik zinciri, sürdürülebilir gıda için iş birliği, sürdürülebilir gıda iletişimi, gıdada inovasyon, sürdürülebilir gıda ambalajı olarak toplam 6 kategoride, 21 kişilik alanında uzman akademisyenlerden ve lider isimlerden oluşan seçkin jüri kurulu tarafından değerlendirme süreci sonucu belirleniyor.
 
Sürdürülebilir gıda hedefiyle örnek lider kurumları arasında yer alarak diğer kuruluşlara model teşkil edecek çalışmalar ile ödül alan kurum ve projeler arasında olmak için https://surdurulebilirlik.com.tr/surdurulebilir-gida-odulleri/ başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 
Sürdürülebilirlik Akademisi hakkında
Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek ve kalkınma için iş dünyasında sürdürülebilirlik dönüşümünü hızlandırmada öncü olmak misyonu ile ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak amacı ile kurulmuş kâr amacı gütmeyen lider sürdürülebilirlik merkezidir. Türkiye’de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerinin yerleşimi, gelişimi ve toplumda sürdürülebilir yaşam şeklinin gelişimi için global yaklaşımla sürdürülebilirlik çalışmaları yapan Sürdürülebilirlik Akademisi; güçlü sürdürülebilirlik platformları yaratarak bu alanda önderlik yapmaktadır. Bu kapsamda Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek için çalışan ve iş süreçlerine sürdürülebilirliği yerleştiren ve yerleştirmeyi hedefleyen ulusal ve uluslararası kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve devlet iş birliğiyle; araştırmalar, konferanslar, seminerler, workshoplar, kurumsal eğitim çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ve üniversite gençliğine yönelik bilgilendirme çalışmalarını yürütmektedir. Sürdürülebilirlik Akademisi, gerçekleştirdiği tüm çalışmalarının karbon ayak izlerini silmektedir.