Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: bal

Dünyanın en ünlü Bal Ormanı kuruluyor


Yayın: 01-11-2012
Kategori: Gıda

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ''Organik bal üretimini daha da yaygınlaştırmak için dünya çapında ünlü bal ormanı kurmayı planlıyoruz. Şu ana kadar da 106 adet bal ormanı kuruldu. Türkiye şu anda bal üretiminde dünyada ikinci sıraya yükseldi. Bize ikinci sırada olmak yakışmaz'' dedi.

 

Ucuz bal satanlara ağır suçlama!


Yayın: 21-11-2012
Kategori: Gıda

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, televizyonlarda, reklamlarda ucuz bal satışı yapan firmalara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.


Ilgaz’a 200 bin ağaçlık bal ormanı


Yayın: 11-12-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: ankara bal ılgaz

Ankara Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Ilgaz Orman İşletme Müdürlüğü, Ilgaz ilçesinin Kıyısın köyünde, 442 hektar büyüklüğünde bal ormanı kurdu.


Arap ülkelerine arı ve bal ihraç edilecek


Yayın: 17-12-2012
Kategori: Gıda

Dünya bal üretiminde söz sahibi ülkeler arasında yer alan Türkiye, 2013 itibarıyla Arap ülkelerine canlı arı ve bal ihracatına hazırlanıyor.


Altıparmak hijyen ve gıda güvenliği sürecini otomatikleştirecekBal sektörünün önemli aktörlerinden biri olan Altıparmak Gıda, yapımı devam eden yeni tesisinin faaliyete başlamasıyla birlikle analiz ve paketleme süreçlerini daha entegre ve güçlü kılmayı hedefliyor. Altıparmak Gıda AR-GE ve Kalite Direktörü Aslı Elif Sunay, “Yeni tesisimize taşındığımızda kalite kontrol sistemlerimizi daha da otomatik hale getireceğiz. Üretim hattı sayısı ve çalışma alanlarındaki artış nedeniyle de manuel temizlik yerine otomatik temizlik sistemleri daha etkin olacak” dedi. 

Karekod yeniden ertelendi


Yayın: 05-01-2016
Kategori: Gıda

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği Kapsamında Yer Alan Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi (ÜDTS) uygulamasını 31 Aralık 2016 tarihine kadar erteledi. 

Gaziantep'te sahte bal ve zeytinyağı operasyonu


Yayın: 02-03-2016
Kategori: Gıda

Gaziantep'te 200 kavanoz sahte bal, 120 kilo zeytinyağı ele geçirildi

Anavarza’dan çocuklara balı sevdiren ürünler


Yayın: 23-08-2016
Kategori: Rafa Çıkanlar

Anavarza Bal tarafından çocuklara balı sevdirmek ve bal yeme alışkanlığı kazandırmak amacıyla geliştirilen Winx ve Pepee karakterli ürünler, okul günlerinde çocukların enerjisine enerji katıyor. 

Bakanlık taklit ve tağşiş yapan 229 firmayı ifşa ettiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et, süt ürünleri, bal, zeytinyağı ve alkollü içeceğin bulunduğu veya ilaç etken maddesinin ilave edildiği 229 firmaya ait 355 parti ürün kamuoyu ile paylaşıldı. 

Türkiye 2018 yılında 114 bin ton bal ürettiİsfendiyar Üzümcü 
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı 
Arı Ürünleri İle Sağlıklı Yaşam Platformu Derneği (BALDER)