Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: eker

Eker ‘Çırpılmış Yoğurt’ üretti


Yayın: 08-11-2012

Süt ürünleri sektörünün 35 yıllık geçmişiyle köklü firmalarından biri olan Eker Gıda, tüketicinin yaşamını kolaylaştırma yolunda iki önemli adım birden attı.


Eker, 'Helal Gıda'yla Ortadoğu kapısında'Helal Gıda' sertifikası alan Eker, özellikle Ortadoğu pazarında büyümeyi hedefliyor.


Eker’e 3. kez İnsana Saygı ÖdülüBu yıl 15’üncüsü düzenlenen İnsana Saygı Ödülleri kapsamında Eker, bir kez daha en prestijli ödülün sahibi oldu.
 

Eker’den Kemalpaşa fabrikasına yeni bina yatırımıSüt ve süt ürünleri sektöründe 39 yıllık bir deneyimi bulunan Eker, geçtiğimiz mart ayında Kemalpaşa fabrikasında başladığı yeni bina yatırımıyla kapasitesini artırmayı planlıyor. 
 

Eker Market'ten yazın gelişine özel “yaz fırsatı paketi”Yeni e-ticaret sitesi Eker Market’i tüketicilerle buluşturan Eker, online alışverişe özel fırsatlar sunuyor. Eker’in yazın gelişine özel hazırladığı yaz fırsatı paketinde, büyük ailelerin severek tükettiği lezzetler bir araya geliyor. 
 

Eker’in Kral Şakir’li ürünleri raflardaSüt ve süt ürünleri sektörünün önde gelen oyuncularından Eker, çocuklar tarafından en sevilen ve en çok takip edilen karakterlerden biri olan Kral Şakir’le buluştu. 
 

Eker I Run Koşusu'na Altın Pusula ödülüEker, toplumda sağlıklı yaşam, spor ve yardımseverliğe yönelik farkındalık yaratmayı amaçlayan “Eker I Run” adlı koşu etkinliği ile 19. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri'nde "Kurumsal İletişim” ödülünün sahibi oldu.
 

Eker’den Şanlıurfa ve Diyarbakır’a yeni depo yatırımıTürkiye’nin önde gelen süt ve süt ürünleri markalarından Eker, farklı bölgelerdeki tüketicilere ulaşmak amacıyla açtığı bölge deposu sayısını artırıyor. Merkezi Bursa’da bulunan Eker, nisan ayı içerisinde önce Şanlıurfa’da, ardından da Diyarbakır’da hizmete açtığı yeni bölge depolarıyla dağıtım ağını genişletiyor. 
 

Eker, ayranın faydalarını anlatıyorTürkiye’de en çok sevilen ve tüketilen içeceklerin başında gelen ayran, tüm yıl boyunca sofralara lezzet katarken sıcak yaz günlerinde bir başka etki yaratıyor. Sıcaklara karşı ferahlamak için tercih edilen ayran, yaz aylarında tüketilecek sağlıklı içeceklerden biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle de probiyotik içerikli ayranlar, yaz günlerinde sağlıklı beslenmek isteyenlerin en önemli tercihlerinden biri haline geliyor. Ayran uzmanı Eker, geleneksel içeceğimizin faydalarını anlatıyor.