Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: peynir

Peynir altı suyunu ekonomiye kazandıracaklar


Yayın: 04-12-2012

Kars'ta bir süt işletme tesisi, Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK) aldığı destekle peynir altı suyundan elde edeceği protein ve etanolü yurt dışına pazarlayacak.


Yoğurt, süt ve peynirde hile yapan 30 marka


Yayın: 06-12-2012

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı kontroller sonucunda sahte süt ürünü satan markaları deşifre etti.


Peynirin 7 bin 500 yıllık tarihi


Yayın: 13-12-2012
Etiketler: peynir polonya

Araştırmacılar, 7 bin 500 yıl önce Polonya'da peynir yapıldığına dair kanıt bulunduğunu açıkladı. Uzmanlar ilk peynirin 9 bin 500 yıl kadar önce Anadolu topraklarında yapıldığı düşüncesindeydi ancak buna ilişkin somut kanıt bulunamamıştı.


Chr. Hansen 140 yıldır süt ürünleri sektörüne yön veriyor


Yayın: 07-01-2016

140 yıllık köklü geçmişiyle kültür üretimi ve uygulamalarında dünyanın önde gelen firmaları arasında bulunan Chr. Hansen, süt ve süt ürünleri endüstrisine sunduğu yenilikçi çözümlerle hem maliyet avantajı sağlıyor hem de ürün kalitesini artırıyor.
 

Maysa Gıda'dan fırıncılık sektörüne Enzim Modifiye PeynirlerMaysa Gıda tarafından geliştirilen enzim modifiye peynir ve enzim modifiye tereyağı, tatlı ve unlu mamul sanayicilerine fiyat avantajının yanı sıra standart lezzette üretim yapılmasını mümkün kılıyor.  
 

Muratbey’e uluslararası kalite ödülüMuratbey, dünyanın önde gelen araştırma şirketi ICERTIAS’ın 100 kategoride gerçekleştirdiği kalite araştırmasında Türkiye’nin 1 numaralı taze kaşar peyniri seçildi.
 

Muratbey peyniri Amerikalıların sofralarına soktu2017 yılı itibariyle ABD’ye ihracata başlayan Muratbey, Burgu, Sürmeli, Topi başta olmak üzere, tel peynir gibi sevilen yenilikçi ürünlerini bu ülkeye gönderiyor.
 

Küresel süt tedariki artıyorİçinde bulunduğumuz 2017 yılı ilk çeyreğinde küresel süt tedarikinde artış gözleniyor. 
 

Gıda sanayinin lokomotifi: Süt ve süt ürünleriGıda sanayi içinde üretim değerine sahip süt ve süt ürünleri sektörü, ülke ekonomisine sağladığı katma değer ve kırsal kalkınmanın gerçekleştirilmesi açısından stratejik öneme sahip.

MAYSA katkı maddelerinde global üretici olma yolundaBaşta süt ve süt ürünleri olmak üzere gıda sektörüne katkı maddeleri ve bileşenleri sunan Maysa Gıda, yurtiçinde gösterdiği başarıyı yurtdışında da göstererek, gıda katkı üreticisi olarak global bir firma olmayı hedefliyor.