Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: muratbey

Muratbey Anadolu Lezzetleri’ni Japonlar’a sevdirdi


Yayın: 17-12-2012
Kategori: Rafa Çıkanlar

Muratbey, kendi markasıyla Japon pazarına girdi. 'Anadolu Lezzetleri'ni Japonlara sevdiren Muratbey'e ilk ihracatının ardından iki katı talep geldi.


Muratbey inovatif ürünlerle büyüme hedefindeGerçekleştirdikleri AR-GE yatırımları kapsamında üretim sistemlerini tamamen otomasyona entegre ettiklerini belirten Muratbey Peynirleri Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, sağlıklı, lezzetli ve katma değeri yüksek peynir üretimiyle iç piyasada %20, ihracatta da %20’nin üzerinde büyüme hedeflediklerini açıkladı.

Muratbey’den sağlıklı atıştırmalık: TOPİ


Yayın: 19-02-2016
Kategori: Rafa Çıkanlar

Muratbey'in yeni atıştırmalık tam yağlı taze peyniri TOPİ raflarda peynir severlerle buluştu. 
 

Muratbey’e uluslararası kalite ödülüMuratbey, dünyanın önde gelen araştırma şirketi ICERTIAS’ın 100 kategoride gerçekleştirdiği kalite araştırmasında Türkiye’nin 1 numaralı taze kaşar peyniri seçildi.
 

Türkiye peynir tüketiminde AB’yi yakaladıBirçok göstergede Avrupa ülkelerinin gerisinde kalan Türkiye, peynir tüketiminde ise Avrupa’ya yaklaştı. 
 

Muratbey pandemide Avrupa'ya ihracatını yüzde 20 artırdıCovid-19 salgını döneminde ihracatlarını yüzde 20 oranında artırdıklarını söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Muratbey gücünü inovasyondan alıyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde inovatif ürünlerimizle ihracatın ciromuzdaki payını yüzde 40’a çıkarmak istiyoruz” dedi. Necmi Erol, süt ihracat izninin çıkmasının ardından, Çin pazarının sektör için büyük fırsatlar sunduğunu da belirtti. 
 

Yaşamın her döneminde, sağlıkta ve hastalıkta Lor peyniriMuratbey Gıda Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, zayıflama diyeti yapan bireylere yağ içeriği düşük lor peynirini tavsiye etti. Garipağaoğlu diğer süt ürünlerinde bulunmayan serum proteinlerini içeren lor peynirini, sporculara, yaşlılara, çocuklara ve tansiyon hastalarına da önerdi.
 

Muratbey ihracat ağına 4 ülke daha eklediTürkiye’nin önde gelen peynir markalarından Muratbey, ülke ekonomisine olan katkısını her geçen gün artırıyor. İnovasyon ve kaliteyi odak noktasına alan Muratbey son 3 ayda Çin, Azerbaycan, İsveç ve Kosova’yı da ihracat ağına kattı.
 

Muratbey'den çarpıcı araştırma: D vitamini eksikliği toplum sağlığını tehdit ediyor 


Yayın: 08-05-2021

Muratbey, Türk toplumundaki D vitamini eksikliğine ayna tutacak bir araştırmaya imza attı. Üniversitelerle işbirliği içinde yapılan araştırma, özellikle kadınlarda ve gençlerde D vitamini eksikliğinin korkutucu ve “acil önlem alınması gereken” boyutlarda olduğunu gösterdi.
 

Muratbey'e global marka yolculuğunda Turquality gücü


Yayın: 06-09-2021

Muratbey, Türkiye'nin markalaşma programında Turquality® seviyesine yükseldi. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Muratbey olarak, Türk ekonomisine ve katma değerli ürün ihracatına sağladığımız destek her geçen gün artarak devam ederken bu program sayesinde uluslararası alanda rekabet gücümüzü çok daha iyi yerlere taşıyacak olan birçok kazanımı elde etmiş olacağız” dedi.