Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: ekmek

Unlu mamuller sektörünün yükselen trendleri


Yayın: 24-10-2012
Etiketler: ekmek ihe un uno

Günümüzde tüketici alışkanlıklarında yaşanan büyük değişiklikler, obezite, diabet, kalp ve damar hastalıklarının yaygınlaşması, insanların sağlıklı ve dengeli beslenme tercihleri gibi faktörlerin doğrudan etkilediği alanların başında un ve unlu mamuller sektörü geliyor. Pek çok firma yeni ürün geliştirirken bu unsurları göz önünde bulundururken, bazı firmalar yaptıkları araştırmalarla tüketici beklentilerini ve önerilerini saptayarak belirlemeye çalışıyor. Gıda Teknolojisi olarak UNO ve İstanbul Halk Ekmek gibi sektörün iki önemli kuruluşunun yetkililerine, geliştirdikleri yeni ürünler için baz aldıkları trendleri sorduk.


Esob’dan gıda hijyeni semineri


Yayın: 06-11-2012
Etiketler: ekmek esob seminer

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB), kentteki fırıncılara yönelik ‘gıda hijyeni’ konulu eğitim semineri başlattı. ESOB Başkanı Rasim Fırat, seminerin fırın sahipleri ve işçileri için yararlı olacağına inandığını belirtti.

 

UNO’dan Yeni ve Leziz Premium Çok Tahıllı Sandviç


Yayın: 06-11-2012
Kategori: Rafa Çıkanlar
Etiketler: ekmek premium sandeviç uno

UNO’nun lezzeti ve zengin içeriği ile ön plana çıkan “Premium” serisine yeni eklenen Premium Çok Tahıllı Sandviç, damağınızı mest edecek

 

Ekmeğe bu yıl zam yok


Yayın: 16-11-2012

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Balcı: "Un fiyatlarında gerileme olmadı, yükseldiği gibi duruyor. Ancak fırıncı esnafı olarak bu yıl ekmeğe zam düşünmüyoruz"


Emekliler en çok ekmek tüketiyor


Yayın: 27-11-2012
Etiketler: ekmek emekli

'Türkiye Emekli Profili Anketi'ne göre emekliler en çok ekmek, sebze, meyve, pilav ve makarna; en az kırmızı et tüketiyor.

 

TMO, 'Ekmek İsrafı'na savaş açıyor!


Yayın: 14-01-2013
Etiketler: ekmek ekmek israfı tmo

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası başlatacak.


Başbakan Erdoğan: Yılda 550 bin ton ekmek israf ediliyor


Yayın: 18-01-2013

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, gıdada yapılan israfa dikkat çekerek, “Yılda israf edilen gıdanın 4'te 1'i aç insanlara ulaştırılabilse bu ölümler olmayacak''dedi.

Ekmek pazarının büyüklüğü 30,3 milyar liraya ulaştıUluslararası piyasa araştırma kuruluşu Euromonitor International’in “Türkiye’de Fırın Ürünleri” raporuna göre, Türkiye’de ekmek sektörü 2011 yılında değer olarak yaklaşık %7 oranında bir büyüme göstererek 30.3 milyar TL’lik bir düzeye erişti.

Polen Gıda ekmekçilik ve pastacılık grubunda dünyayla yarışıyorUn geliştiriciler-zenginleştiriciler, ekmekçilik ve pastacılık olmak üzere 3 ana ürün grubunda faaliyet gösteren Polen Gıda, hem yurtiçinde hem de 50 ülkede bulunan müşterilerine etkin çözümler sağlıyor. İhracatta Uzakdoğu pazarına odaklandıklarını belirten Polen Gıda Genel Müdür Yardımcısı Haydar Şekersöz, bu sebeple yatırımlarını daha çok inovatif ürün geliştirme üzerinde yoğunlaştıracaklarını dile getirdi.

Ürettiğimiz ekmeğin %5,4'ü çöpe gidiyorEkmek israfının en önemli nedenlerinin başınca ihmal ve bilgisizliğin geldiğini belirten Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Bugün, günde 1.223 ton, yılda 447 bin ton ekmeğimiz israf edilir noktada. Bir başka ifadeyle günde 4.9 milyon adet, yılda ise 1.79 milyar adet ekmeğimiz çöpe gidiyor. İsraf oranını baktığımızda ise ürettiğimiz ekmeğin %5,4'ünü kaybediyoruz” diyor.