Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: tmo

367 bin ton ekmeklik buğday satıştaTMO'nun 367 bin ton ekmeklik buğdayı satışa sunduğu açıklandı.


TMO ekmeklik buğday ve çavdar satışa sundu


Yayın: 26-11-2012
Etiketler: buğday çavdar tmo

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), sektöre yönelik düşük vasıflı ekmeklik buğday ve çavdar satışa sundu.

 

Tahıldaki depo açığını TMO kapatacak


Yayın: 25-12-2012
Kategori: Gıda

Toprak Mahsulleri Ofisi, tahıl deposu açığına, 5 yılda toplam 1,5 milyon ton kapasiteli depoları hizmete sunarak çözüm arayacak.


TMO, 'Ekmek İsrafı'na savaş açıyor!


Yayın: 14-01-2013
Etiketler: ekmek ekmek israfı tmo

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası başlatacak.


PAKDER Başkanı İsmet Aral: Bakliyat üretimi 2 milyon tona çıkarılmalı


Yayın: 24-12-2018

Yaklaşık 30 yıldır üretimi gerileyen bakliyata önem verilmesi ve yıllık üretimin 2 milyon tonlara çıkarılması gerektiğini belirten PAKDER Başkanı İsmet Aral, Türkiye’nin milli tarım politikası olan Havza Modeli’nin en kısa süre içinde hayata geçirilmesinin önem teşkil ettiğini belirtiyor.
 

TMO’dan kuru meyve sektörüne büyük destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020/21 sezonunda Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla ürün alımı yapacaklarını açıklaması, Türkiye’nin üretim ve ihracatta dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısı sektörlerinde yeni sezona girerken büyük sevince yol açtı.
 

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Ramazanda fiyatı en fazla artan ürün patates oldu


Yayın: 01-05-2021
Kategori: Gıda

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Ramazan ortasında markette 27, üreticide 13 üründe fiyat artışı; markette 12, üreticide 7 üründe fiyat düşüşü oldu. Ramazan ortasında fiyatı en fazla artan ürün market ve üreticide patates oldu" dedi.
 

CHP'li Gürer: 100 bin ton patates çürüdüCHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TMO’nun geç alım yapması nedeniyle sadece Niğde’de en az 100 bin ton patatesin çürüdüğünü ve bir o kadarının da hayvan yemi olarak kullanıldığını söyledi.
 

TZOB’dan TMO’ya kuru soğana müdahale çağrısı


Yayın: 12-11-2021
Kategori: Gıda

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kuru soğan üreticilerinin bu dönem ciddi sorunlar yaşadığını belirterek, “Acil bir şekilde geçen yıl olduğu gibi Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) alım yaparak kuru soğana müdahale etmelidir” dedi.
 

TMO'dan un fiyatı açıklamasıEkmek fiyatına zam yapılıp yapılmayacağı tartışması sürerken, Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) önemli bir açıklama geldi. Açıklamada, "Un arzı konusunda endişeye gerek yok" denildi.