Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: hububat

Elektronik Ürün Senedi'ne geçişte sona gelindiMalatya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) düzenlenen ''Kayısı Lisanslı Depo Taslak Çalışması Toplantısı''nda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Hakan Çalış, Lisanslı Depoculuk Kanunu'nun yürürlükte olduğunu belirtti.

Tarım ve gıdadan dış ticarete büyük katkıTZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım ve gıda sektörünün 10,5 yıllık sürede 46 milyar dolarlık dış ticaret fazlasıyla Türkiye ekonomisine önemli bir katkı yaptığını belirtti.
 

Tam tane hububat ekmekleri: Yeni eğilim bileşenlerProf. Dr. M. Hikmet Boyacıoğlu
Uluslararası Editor
“Milling and Grain” Dergisi                   

Hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar sektörü 2020 için hedef büyüttü​Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Terci, 2020 yılının ilk yarısını değerlendirdi. Egeli ihracatçılar olarak 2020’deki 500 milyon dolarlık ihracat hedeflerine ilk yarıda ulaştıklarını açıklayan Terci, “İhracatımızdaki bu hız devam ederse bu sene 600 milyon doları hedefliyoruz" dedi.
 

Hububat ithalatında gümrük vergileri sıfırlandıBuğday ithalatında yüzde 45, arpa ithalatında yüzde 35 ve mısır ithalatında yüzde 25 oranındaki gümrük vergileri 2021'e kadar yüzde sıfır olacak.
 

Hububat bakliyat ve yağlı tohumlarda 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 6’lık artışHububat bakliyat yağlı tohumlar sektörü 2021’in ilk üç ayında Türkiye geneli ihracatını yüzde 12’lik artışla 2 milyar dolara, Ege Bölgesi ise ihracatını yüzde 6 artışla 141 milyon dolara çıkardı.