Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: incir

Tariş 4 bin ton incir alımı hedefliyor!Tariş İncir Birliği Başkanı Ahmet Fevzi Aruman, birliğin geçen yıl yaptığı incir alımının yetersiz olduğunu belirterek, ''2013 yılında mali imkanlarımız uygun olursa en azından 4 bin ton gibi incir alımı hedefliyoruz'' dedi.


Üzümü, inciri una çevirdi, yeni pazar arıyor


Yayın: 07-01-2013
Kategori: Gıda
Etiketler: incir meyve unu üzüm

Denizlili üreticiler, pazar bulamadıkları ürünlerini Ar-Ge ile una çevirdi. Artık incir, üzüm ve çilek un formunda diğer sektörlerin hizmetine sunulacak. Unlar başta unlu mamuller olmak üzere çikolata, kahve, dondurma, ilaç, kozmetik ve bebek maması gibi...


EUROFINS TURKEY kuru meyve ihracatında kalite parametrelerini masaya yatırıdıEurofins, Türkiye de yaptığı yatırımların ardından sektörde adını duyurmaya devam ediyor. Eurofins Turkey, “Avrupa Birliği Ülkelerine Kuru Meyve İhracatında Kritik Kalite Parametreleri” konulu bir seminer düzenledi.TMO’dan kuru meyve sektörüne büyük destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020/21 sezonunda Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla ürün alımı yapacaklarını açıklaması, Türkiye’nin üretim ve ihracatta dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısı sektörlerinde yeni sezona girerken büyük sevince yol açtı.
 

İncir yedikten sonra 1 bardak su içilmeliYazın tatlı mı tatlı meyvelerinden olan ve lezzetli olduğu kadar sağlığımıza da birçok fayda sağlayan incir, artık son demlerini yaşıyor. Peki incirin sağlığa faydaları neler?