Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: fındık

FİSKOBİRLİK’ten 800 ton fındık alımı


Yayın: 07-11-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: fiskobirlik fındık

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 3 Eylül'de başladıkları fındık alımında bugüne kadar yaklaşık 800 ton ürün aldıklarını belirterek, "Bir kısım bölgede, 'FİSKOBİRLİK para ödemeyemez' söylemleri etkili olduğu için istediğimiz sonuçları alamadık" dedi.


Hedef 270 bin ton fındık ihracatı


Yayın: 12-11-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: fındık ihracat

Karadeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Gürsoy: "Bu sezon yaklaşık 270 bin ton fındık ihracatının yapılması hedefleniyor"


Türk fındık sektörünün 2023 hedefi!Türkiye’nin 2011/2012 sezonunda 102 ülkeye 230 bin ton iç fındık karşılığında 1,8 milyar dolarlık ihracat yaptığını vurgulayan Karadeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı ve Fındık Tanıtım Grubu Başkanı Dursun Oğuz Gürsoy, doğru politikaların izlenmesi ve yeni pazarlara erişilmesi durumunda fındık sektörünün 2023 yılında 2 milyar dolarlık ihracata ulaşabileceğini söyledi.


Fındık'ta Hamburg efsanesi yalan çıktı


Yayın: 17-12-2012
Kategori: Gıda

Karadeniz İhracatçı Birlikleri (KİB) Koordinatör Başkanı Dursun Oğuz Gürsoy, '' Hamburg eski önemini kaybetti, orada ne bir borsa, ne de fındık fiyatını tespit edecek bir ithalatçı veya alıcı bir güç var'' dedi.


Fındık artık para edecek!


Yayın: 14-01-2013
Kategori: Gıda

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın desteğiyle pilot bölge seçilen Düzce'de hayata geçirilen lisanslı depoculukla stoklanan fındığın değerinde satılması hedefleniyor.


Elektronik Ürün Senedi'ne geçişte sona gelindiMalatya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) düzenlenen ''Kayısı Lisanslı Depo Taslak Çalışması Toplantısı''nda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Hakan Çalış, Lisanslı Depoculuk Kanunu'nun yürürlükte olduğunu belirtti.

Fındık ihracatında rekor


Yayın: 11-01-2016
Kategori: Gıda

Türkiye, 2015 yılında 240 bin 137 ton iç fındık ihracatı karşılığı 2 milyar 827 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam, fındık ihracatında tüm zamanların en yüksek döviz geliri olarak tarihe geçti
 

Ülker İkram’dan Sütlü Kremalı bisküvi lezzeti


Yayın: 11-01-2016
Kategori: Rafa Çıkanlar

Ülker İkram, “Gençlere İkramımız Olsun” sloganı ile yeni Sütlü Kremalı çeşidini piyasaya çıkardı.

Fındık ve şekerleme sektörlerinden güç birliği‘Kavuşamayan iki sevgili’ olarak nitelenen fındık ve şekerleme sektörü, kazan-kazan prensibiyle ortak çalıştayda buluştu. ‘Şekerli Mamuller ve Fındık Sektörleri İşbirliği Çalıştayı’ ile hedefler büyüdü. Fındıkta 3 milyar dolar olan 2023 ihracat hedefi, güç birliğiyle 10 milyar dolar olarak öngörüldü. 

Fındıkta tek rekolte açıklanacak


Yayın: 29-02-2016
Kategori: Gıda

Fındık sektör temsilcilerini dinleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Trabzon'da katıldığı toplantıda alınacak önlemleri sıraladı.