Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: tarım

46 milyonluk Ukrayna’da gıda pazarının kalbi süpermarketlerde atacak


Yayın: 24-10-2012
Kategori: Ülke

46 milyonluk nüfusuyla Doğu Avrupa’nın kalabalık ülkelerinden biri olan Ukrayna, pek çok sektörde olduğu gibi gıda ihracat açısından da önemli bir potansiyel oluşturuyor. Türkiye’den ağırlıklı olarak narenciye, fındık, domates ve kuru üzüm ithal eden ülkede, büyük perakende zincirleri güçlerini her geçen artırıyor. Bu sebeple Türk gıda üreticileri, perakende kanallarında yapacakları etkili tanıtım faaliyetleriyle satışlarını daha da artırabilir.   


Küresel Gıda Pazarında Gelecek On Yıl İçin “Görünen Köy”Tarım, son yıllarda, petrol fiyatlarındaki aşırı dalgalanma, emtia fiyatlarının istikrarsızlığı, gıda güvenliği (food security) kaygıları ve sonuçta ortaya çıkan ticari engellere bağlı olarak; neredeyse 1930’ lardaki küresel ekonomik durgunluğu anımsatır ciddiyette, önemli şoklara maruz kalmıştır.


Nestle’nin ödülü Paraguay’a


Yayın: 08-11-2012
Etiketler: nestle paraguay tarım

Paylaşılan değer yaratmaya odaklanan ve faaliyetlerini bu sosyal sosyal sorumluluk anlayışı ile yürüten Nestlé; beslenme, su ve kırsal kalkınma alanlarında yaptığı çalışmalarla topluma değer katmaya devam ediyor.


‘Toprak İşlemesiz Tarım’ uygulaması için ilk adım atıldı


Yayın: 15-11-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: kars tarım

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özcan Yıldırım, ‘Toprak İşlemesiz Tarım’ ile ürün hasadından sonra toprağın sürülmediğini, ekimin direk anızlı tarlaya ‘Anıza Direkt Ekim Makineleri’ sayesinde yapıldığını söyledi.


Growtech Eurasia Antalya Expo Center'da


Yayın: 03-12-2012
Etiketler: antalya gıda tarım

Uluslararası alım heyetleri ile türk tarım üreticilerini buluşturan 12'inci Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 5 Aralık'ta Antalya Expo Center'da düzenlenecek.

 

Başbakan Davutoğlu: Ürün İhtisas Borsası en kısa sürede kurulacakBorsa İstanbul-Borsa Konya işbirliği imza ve gong töreninde konuşan Davutoğlu, Ürün İhtisas Borsası'nın kurulacağını ve fiili depoculuğu özel sektöre devredeceklerini söyledi.
 

Hassas tarım için 'gıda teknokenti' kuruluyor


Yayın: 29-02-2016
Kategori: Gıda

Ankara Üniversitesi Teknokent ek alanına yapılacak gıda teknokentinde "hassas tarım" alanları oluşturulacak.
 

Türkiye'nin ilk gıda teknokenti açıldı


Yayın: 12-07-2016
Kategori: Gıda

Ankara Üniversitesi bünyesinde, yalnızca tarım, hayvancılık ve gıda üzerine araştırmalar yapan firmaların yer aldığı Türkiye'nin "ilk tematik gıda teknokenti" açıldı.
 

TZD Genel Başkanı İbrahim Yetkin yaşamını yitirdi 
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, tedavi gördüğü hastanede 62 yaşında vefat etti.
 

Doruk Group’tan tarım ve hayvancılığın gelişimine katkıDoruk Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Gençer, Türkiye’de “ilk” olan projelerini Sürdürülebilir Gıda Konferansı’nda anlattı.