Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: zam

Aralık ayının zam şampiyonu salatalık oldu


Yayın: 03-01-2013
Kategori: Gıda

Tüketici fiyatları bazında Aralık ayında en yüksek fiyat artışı görülen ürün yüzde 63,69 ile salatalık oldu. En fazla fiyatı düşen ürün ise portakaldı. Aralık ayında fiyatı artan ve düşen ürünlerin listesi ise şöyle:


Çalışanların yüzde 17'si yeni yılda zam beklemiyor


Yayın: 11-01-2017
Kategori: Gıda

Kariyer.net tarafından düzenlenen ve toplamda 7.702 çalışan ve şirketin yanıtladığı “2017 zam ve terfi beklentileri” anketinin sonuçları açıklandı. Sektörlere göre beklentilerin de açıklandığı ankette çalışanların ve şirketlerin yeni yıl için zam oranı tahmini %7 - 10 görüşünde birleşiyor.
 

Çiğ süt litre fiyatına 27 kuruş zam geldiÇiğ süt fiyatı 27 kuruş zamlandı. Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada çiğ süt litre fiyatının 1.53 TL'den 1,80 TL'ye çıktığını söyledi.
 

İstanbul’da simit fiyatına 25 kuruş zamİstanbul'da simit, poğaça, açma fiyatına geçen pazartesi zam geldi ancak duyurulmadı. Daha önce 1.50 TL'den satılan simit fiyatı 1.75 TL'ye çıkarıldı. 
 

İBB’den Halk Ekmek’e yüzde 33 zamİstanbul Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden Halk Ekmek'in bazı ürünlerine zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İstanbul Halk Ekmek A.Ş. (İHE), ekmek ve diğer unlu mamullere yüzde 33 ila yüzde 50 arasında değişen oranlarda zam yaptı.