Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: çikolata

Karaman'dan 4 kıtaya bisküvi ve çikolata ihracatıTürkiye'nin bisküvi üretiminin yüzde 30'unu tek başına gerçekleştiren Karaman, 2011 yılında 4 kıtada 100'den fazla ülkeye yaklaşık 300 milyon dolarlık bisküvi, çikolata ve gofret ihracatı gerçekleştirdi.


Çikolata Park, fındık ve çikolatayı buluşturacak


Yayın: 23-10-2012

Ordu-Giresun Havalimanı yanında yapılması planlanan Çikolata Park’la ilgili fizibilite çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.60 bin metrekarelik bir arazi üzerine bin 800 metrekare kapalı alanı bulunacak parkta, fındık ve çikolatanın yanı sıra yöreye özgü ürünler de görücüye çıkacak.


Gaziantep çikolata sektörü Arap Baharı ile harekete geçti


Yayın: 27-10-2012

Türkiye çikolata ihracatının yüzde 21'ini üstlenen Gaziantep çikolata sektörü, inovasyon ve markalaşma yoluyla dünya pazarlarından daha fazla pay almak istiyor.


Barry Callebaut Türkiye'de çikolata fabrikası kuracak


Yayın: 01-11-2012
Etiketler: çikolata

Kakao ve çikolata ürünleri üreticisi Barry Callebaut, Türkiye çikolata pazarının büyüme potansiyelini değerlendirmek ve bölge pazarındaki fırsatlardan yararlanmak amacıyla Eskişehir'de çikolata ve kokolin fabrikası kurmak için harekete geçti.

Gelişim dönüşüm ve nostaljiNecdet Buzbaş - Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası – TÜGİS Yönetim Kurulu Başkanı


Wasa Sandviç şimdi de çikolatalı


Yayın: 08-11-2012
Kategori: Rafa Çıkanlar

Dünyanın lider gevrek ekmek markası Wasa, atıştırmalık sandviçlerine bir yenisini ekledi

 

Pelit yatırımlarıyla pazar payını artırma hedefindeOrganik büyüme stratejisi doğrultusunda şube ağlarını artıran Pelit, özellikle çikolata alanında ihracat ağını genişletiyor.


Gıda ihracatında Orta Asya’nın yükselen pazarı: Türkmenistan5 milyona yakın nüfusunun yanı sıra petrol ve doğalgaz kaynaklarıyla Türkmenistan, başlattığı uzun vadeli kalkınma programıyla da büyümeye çalışıyor. Bölgedeki konumu kadar tarihi ve kültürel özellikleriyle Türkiye için önemli bir konumda bulunan Türkmenistan, son yıllarda gerçekleştirdiği gıda ithalatıyla da Türk gıda sanayicilerinin yüzünü güldürüyor.

Makarna sektörü hammaddede dışa bağımlı hale geldiABD’nin Türk makarnasına uyguladığı yüksek anti-damping ve telafi edici vergilerin kaldırılması amacıyla bu ülke nezdinde çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirten Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği (TMSD) Murat Bozkurt, “Geçmişte 40 bin tona kadar ulaştığımız bu önemli ihracat pazarında, önümüze konmuş haksız vergilerin kaldırılmasını sağlayarak ülkeye katkımızı daha üst boyutta sürdürmek istiyoruz” dedi.

Divan Pastaneleri Ortadoğu pazarının ilgisini çekiyorOrtadoğu ülkelerinden pastane açılması yönünde ciddi talepler aldıklarını belirten Divan Grubu Satış ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güçlü Şeneler, ürünlerindeki lezzet ve sunumun Divan Pastaneleri’nin uluslararası bilinirliliğini artırdığını söyledi..