Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: sütaş

Muharrem Yılmaz’dan Sütaş’a sürpriz atama


Yayın: 17-12-2012

TÜSİAD Başkanlığı için tek aday olan Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, şimdiden şirketinin bağımsız yönetim kurulu üyeliğine, dünya devi P&G’nin Türkiye Başkanı Saffet Karpat’ı getirdi.


Sütaş 2024’te dünyada 25 süt firmasından biri olacak


Yayın: 04-01-2016

Bu yıl 40. yılını kutlayan Sütaş, kısa bir süre önce Türkiye’nin Lovemark’ları 2015 Araştırması’nda en sevilen süt ve süt ürünleri markası seçilmişti. 

Sütaş'ın Aksaray Doğal Enerji Tesisleri açıldıSütaş, Türkiye’nin tarımsal nitelikli en büyük biyogaz ve enerji üretim tesisinin açılışını Aksaray’da gerçekleştirdi.
 

Sütaş Ayran herkesi doğal olmaya çağırıyorSütaş Ayran, genç kuşak arasında havalı olmayı en iyi anlatan “cool olmak” söyleminden yola çıkarak hazırladığı yeni iletişim kampanyasında, 0 doğal bir içecek markası olarak, herkesi kendisi olmaya ve doğal davranmaya davet ediyor.

Sütaş’tan Tire’ye 80 milyon dolarlık yatırımSütaş Ege Sütçülük Projesi Tire Entegre Tesisleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle açıldı. 80 milyon dolar yatırımla kurulan Sütaş Tire Entegre Tesisleri, günde 1.000 ton süt işleyecek ve 850 kişiye istihdam sağlayacak.
 

İtibarı iade edilen tereyağı büyüme trendindeSon yıllarda itibarını yeniden kazanan tereyağının tüketiminin büyüme trendine geçtiğini belirten Sütaş A.Ş. Genel Müdürü Funda Ak, Sütaş’ın kurulduğu günden bu yana, 45 yıldır tereyağı ürettiğini, gerek ambalajı gerek teknolojisiyle “yayık tereyağını” Türkiye pazarına kazandırdığını belirtti.
 

Sütaş'tan kadınlara destekSütaş, 45.yıl iletişim kampanyasının sevimli kahramanı Buzu ile bir yandan çocukları sevindirirken, diğer yandan da iş gücüne aktif ya da düzenli katılımı olmayan kadınların hayatına dokunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında, çocuklar için ördükleri el emeği göz nuru Buzu’lar sayesinde kadınlar, özellikle pandemi döneminin zor koşullarında aile bütçelerine katkıda bulunarak, ekonomik ve sosyal olarak kendilerini daha güçlü hissediyorlar.
 

Sütaş'tan 27 bin üretici aileye düzenli gelir Sütaş, 2019 yılı boyunca gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarını ve kaydettiği gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla, bir yandan 28,5 milyon ağaca eşdeğer katkı sağlarken, bir yandan da iş modeliyle 7000 kişiye istihdam ve 27 bin üretici aileye düzenli gelir sağladı.