Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: eğitim

Süt, hijyenik ellerle halka ulaşacakGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği tarafından süt üretim, depolama ve nakliyesinde çalışan personele genel ve özel hijyen eğitimi verilecek.


İş arayan kadınların gözde sektörleri: Eğitim, gıda ve sağlık


Yayın: 07-03-2016
Kategori: Gıda

Eleman.net, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın üyelerine ilişkin istatistiklerini paylaştı. En çok iş başvurusu yapılan sektörlerde ilk üç sırayı eğitim, gıda ve sağlık alıyor. 
 

Gıda denetimi konusunda 1400 personele eğitim verilecekAvrupa Birliği ile yürütülen 12. Fasıl kapsamında, AB ile tam uyumlu denetim prosedürlerinin ve çok yıllık ulusal kontrol planının hazırlanması ile gıda ve yem güvenirliği konularında, resmi kontrollerde görevli bin 400 personele AB mevzuatı, uygulamaları ve laboratuvar analizleri konularında eğitim verilecek.
 

Alaçatı Muhallebicisi’nden genç girişimcilere eğitim desteğiAlaçatı Muhallebicisi yeme-içme sektöründe iş yapmak isteyen 20 genç girişimciye 160 saatlik uygulamalı eğitim vermeyi hedefliyor. 
 

Dardenia Akademi sektöre nitelikli eleman yetiştirecek


Yayın: 11-07-2017
Kategori: Gıda

Dardenia, fine fast-food kategorisindeki yenilikçi anlayışıyla alanında yetkin, hizmet anlayışı gelişmiş, başarılı çalışanlar yetiştirmek amacıyla Dardenia Akademi’yi kurdu. Sektördeki nitelikli personel eksikliğini karşılamak ve çalışan gelişiminin sürekliliğini sağlamak üzere kurulan akademide teori ve uygulamalı eğitimler yer alacak.
 

Gıda sektörünün iki açmazı: Eğitim & İstihdamDinamik yapısı, güçlü AR-GE’si, ekonomiye ve işgücüne sağladığı katma değeriyle Türkiye’nin en büyük ikinci sektörü olan gıda sanayinde istihdam ve eğitime dair tartışmalar uzun bir süredir devam ediyor. Artı Eğitim Dergisi olarak bu önemli konularla ilgili bugünkü durumu ortaya çıkararak, sektör bileşenlerinin öneri ve görüşlerini yansıtmaya çalıştık.    
 

Karma Grup eğitim seminerleriyle gıda sektörüne katkı yapacakKarma Grup, Kasım ve Aralık aylarında gerçekleştireceği eğitim programlarıyla gıda sektöründeki profesyonellere katkı sunmayı amaçlıyor. 
 

Karma Grup’tan BRC Baş Denetçi eğitimiSadece denetçi adaylarının değil, gıda endüstrisindeki kalite yöneticilerinin de en çok ilgi gösterdiği eğitim 8 Ocak 2018’de İstanbul’da yapılacak.
 

Karma Grup’tan Alerjen Yönetimi EğitimiZuhal Başaran tarafından verilecek eğitim 16 Aralık’ta yapılacak. 
 

Karma Grup’tan Gıda Mikrobiyolojisi Uygulamalı EğitimiGıda Mikrobiyolojisi Uygulamalı Eğitimi 22 – 23 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor.