Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: paketleme

Gıdanın iyisi ambalajından belli olur


Yayın: 27-10-2012
Etiketler: ambalaj gıda paketleme

Sağlıklı ve kaliteli gıdalara yönelik talebin artması, yeni tüketici trendleri ve gıdayla ilgili yasalarda yapılan değişikliklere paralel olarak gıda endüstrisi ürünlerinin ambalaj tasarımlarına büyük önem veriyor. Günümüzde pek çok marka için ambalaj, tüketicilerine iletmek istedikleri mesajları doğrudan aktarabilecekleri araç anlamı taşıyor. Bu yönüyle ambalajlar artık AR-GE sürecinin de önemli parçalarından birini oluşturuyor.


Ambalaj endüstrisi Ay Yıldızları’nı seçti


Yayın: 24-10-2012
Etiketler: ambalaj paketleme

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 3. düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın sonuçları belli oldu. 12 farklı kategoride 170 ambalajın başvuru yaptığı yarışmada, 14 Altın, 16 Gümüş, 20 Bronz ve 77 Yetkinlik Ödülü düzenlenen törenle kazanan firmaların yetkililerine takdim edildi.

 

Süt sektöründe kayıtdışılığa ambalajlı önlem


Yayın: 24-10-2012
Etiketler: ambalaj paketleme süt

Gıda sanayi içinde yüzde 15 üretim değerine sahip süt ve süt ürünleri sektörü temsilcileri, kayıtdışı üretimden şikayetçi. Üreticiler, hijyenik olmayan koşullarda gerçekleşen ve denetlenmeyen süt üretimi ve bu üretimin kayıt dışı olmasını, süt üretim zincirinin en temel sorunu olarak görüyor. Kayıtdışılığın azaltılması için de mutlaka ambalajlı üretim yapılması gerektiğini ifade ediyor.

 

Tetra Pak’tan 2015’te güçlü büyümeGıda işleme ve paketleme çözümlerinde dünya lideri olan Tetra Pak, 2015 yılına ilişkin küresel finansal rakamlarını açıkladı. Şirket 2015 yılında net satışlarını bir önceki yıla göre %7,5 artırarak toplamda 11,9 milyar Euro’ya ulaştı.

WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey 2016 yarın başlıyor24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı -WorldFood Istanbul ve 31. Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı - Ipack Turkey’e 16 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

Ekonomide çıkış yolu için yüzümüzü üretime dönmeliyizKahvaltı Sohbetleri Toplantısı’nda konuşan Trakya Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Türkiye ekonomisi ve gıda sektörünün bugünkü durumuna ilişkin önemli saptamalar yaptı.

Üretim ve perakende satış noktalarında ÜÇGE’li çözümlerÜçge Elektronik A.Ş. Endüstriyel Ürün & Proje Müdürü Ali Emin Eskiçırak, portföylerinde bulunan gelişmiş teknolojik ürünlerle hem üretim, hem de perakende noktaları için çözümler sunduklarını belirtiyor.

Gıdalar için aktif ve akıllı madde ve malzemelerin yasal süreçleriZehra Uyanık
Rezzak Danışmanlık

Dolum ve paketleme makineleri için akıllı kontrolör: BAYKON BX30 FILL


Yayın: 18-02-2020
Kategori: Gıda Makineleri

Endüstriyel kontrol sistemleri sektörünün önde gelen firmalarından Baykon tarafndan üretilen BX30 Fill ve BX30D Fill dolum ve paketleme kontrolörü çok terazili paketleme ve torbalama makinesinin tam kontrolünü sıfır hatayla yapıyor.
 

KFC Türkiye, FSC sertifikalı ambalajlara geçiş sürecini başlattıİŞ Gıda çatısı altında hizmet veren KFC Türkiye, Orman Yönetim Konseyi’nin dünya çapındaki Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt ürünlerine geçiş sürecini başlattı. KFC Türkiye, çevreye ve geleceğe katkıda bulunacak yeni projesi ile sürdürülebilir bir gelecek için FSC sertifikalı yeni paketlere geçişini tamamladığında, soluduğumuz oksijenin en önemli kaynağı ormanların verimliliğine, biyolojik çeşitliliğe ve ekolojik süreçlere katkıda bulunmuş olacak.