Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Galatasaray’ın resmi su sponsoru yeni sezonda da Aroma oldu2019 yılında Galatasaray Spor Kulübü ile su sponsorluğu sözleşmesi imzalayan Aroma, 2020-2021 sezonunda da tüm branşlarda Galatasaray’ın resmi “su sponsoru” olmaya devam ediyor.
 

A101’de bayrak değişimi


Yayın: 25-09-2020

Türkiye’nin en yaygın perakende zincirinden A101’de görev değişimi yaşanıyor. 2010 yılından beri CEO görevinde bulunan Erhan Bostan, Aralık ayı sonunda 10 bininci A101 şubesini açarak, bayrağı Cem Maltaş’a devrediyor.
 

COVID-19 aç insan sayısını 130 milyon artırabilirFAO Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık, tarım ve gıda sektöründe en çok tedarik zincirlerini etkileyen COVID-19 pandemisinin, dünyadaki aç insanların sayısını 130 milyon daha artırabileceğine işaret etti.
 

Eker’in Kral Şakir’li ürünleri raflardaSüt ve süt ürünleri sektörünün önde gelen oyuncularından Eker, çocuklar tarafından en sevilen ve en çok takip edilen karakterlerden biri olan Kral Şakir’le buluştu. 
 

Gürer: Şeker pancarının taban fiyatı neden açıklanmıyor?CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, şeker fabrikalarında 2020 yılına ait kampanya dönemi başlamasına rağmen, taban fiyatının açıklanmamasının, üreticiyi tedirgin ettiğini söyledi.
 

Yemeksepeti plastik kullanımını azaltıyor


Yayın: 23-09-2020
Kategori: Gıda

Yemeksepeti siparişlerinde “Yeşili Koruyalım” butonuyla plastik tabak, çatal, bıçak ve kağıt peçete istemiyorum seçeneği kullananlar geçen yılın aynı dönemine göre %30 oranında arttı. Bu seçeneği tercih eden Yemeksepeti kullanıcıları sayesinde, 2020 yılının ilk 8 ayında 376 ton daha az plastik tüketildi.
 

Migros’a Mükemmellik ÖdülüMigros, özgün markalar konusunda küresel ölçekli en itibarlı ödül organizasyonlarından biri kabul edilen Private Label Manufacturers Association (PLMA) tarafından düzenlenen “Uluslararası Özgün Markalar” yarışmasında iki ürünüyle Mükemmellik Ödülü kazandı.
 

DSÖ ‘trans yağ raporu’ yayınladıDSÖ’nün gıda tedarik zincirinden trans yağın tümden kaldırılması hakkındaki yıllık raporu 9 Eylül’de sanal bir etkinlikle yayınlandı. 
 

İstanbul Eczacı Odası uyardı: “Ürünlerin tamamı sahte”İstanbul Eczacı Odası Başkanı Sarıalioğlu, internet üzerinden vitamin ve gıda satışı yapılan firmalardan verdikleri siparişte gelen ürünlerin hepsinin sahte çıktığını söyledi.
 

Tavuk Dünyası’nın lezzetlerini ‘Şeften İste’


Yayın: 21-09-2020
Kategori: Beyaz Et

Tavuk Dünyası, uzun zamandır beklenen paket servis hizmetini ‘Şeften İste’ ile başlattı.