Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

MEDER’de yeni yönetim belirlendiMeşrubatçılar Derneği’nde (MEDER) yeni yönetim belli oldu. Düzenlenen Olağan Genel Kurulu sonucunda MEDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Burcu Coşkun seçildi.
 

Vücudu virüslerden koruyan besinler açıklandı


Yayın: 13-03-2020
Kategori: Gıda

İspanyol La Vanguardia gazetesi, bağışıklık sisteminin çalışmasını destekleyen ürünlerin listesini çıkardı.

TGDF'den koronavirüs uyarısı


Yayın: 11-03-2020
Kategori: Gıda

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu'ndan (TGDF) yapılan açıklamada, tüketicilere, pazar yerleri gibi alanlarda satışa sunulan açık gıdalardan uzak durmaları, mevzuatla belirlenmiş hijyenik koşullarda üretilen sağlıklı, ambalajlı gıdaları tüketmeleri tavsiyesinde bulunuldu.

TÜSİAD gıda ve tarım sektörünün fotoğrafını çektiTÜSİAD Sürdürülebilir Büyüme Bağlamında Tarım ve Gıda Sektörünün Analizi” başlıklı rapor 5 Mart Perşembe günü İstanbul’da tanıtıldı. 
 

Senenin Yıldızları ödüllendirildiYıldız Holding'in verimlilik temelli en iyi iş uygulamalarını seçtiği "Senenin Yıldızları 2019"da ödüller 12. kez sahiplerini buldu. Senenin Yıldızları 2019’a Yıldız Holding’e ait şirketlerden 9 farklı kategoride 174 proje gönderildi. Hayata geçirilen inovatif ve verimlilik artıran projelerle Holding genelinde 1.4 milyar TL’lik maliyet avantajı ve büyümeye katkı sağlandı.

Kerevitaş 2019 yılında 2,5 milyar TL ciroya ulaştıTürkiye’nin dondurulmuş gıda ve margarin pazarının lider şirketlerinden Kerevitaş, 2019 yılı finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıkladı. Buna göre, şirketin 2019 yılı konsolide cirosu, %3 oranında artışla 2,5 milyar TL olarak gerçekleşti. FAVÖK ise 379,3 milyon TL oldu. 
 

Ülker Bisküvi’nin CEO’su Mete Buyurgan olduÜlker Bisküvi’nin CEO’su Mete Buyurgan oldu. 2013 yılında Yıldız Holding’de Gıda Grubu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Buyurgan, 2018 yılından bu yana Yıldız Holding’in atıştırmalık şirketi pladis’in Türkiye, Orta Asya, Romanya ve Balkanlar Bölgesi Başkanı olarak görevine devam ediyor.

Buğday ithalatında rekor kırdıkÖzden Güngör
Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı
 

Fiyat baskılayıcı ithalat et üretimini olumsuz etkiledi


Yayın: 24-02-2020
Kategori: Kırmızı Et

Dr. Ahmet Yücesan
Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (ETBİR) Başkanı 
 

Bitkisel yağda üretim seferberliği başlatacağızTahir Büyükhelvacıgil
Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı